BAU Hukuk Fakültesi ve Ökten Hukuk bürosu arasındaki işbirliği, 28 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilen “Arabulucuk Eğitimi” toplantısı ile resmen başladı. Toplantı, saat 15.00 ile 19.00 saatleri arasında BAU Hukuk Fakültesi’nde düzenlendi ve eğitime birçok saygın hukukçu katıldı.

Toplantıya BAU Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Gökyayla, Ökten Hukuk Bürosu Kurucu ve Yönetici Avukatı ve Ökten Şirketler Grubu Başkanvekili Av. Emin Ökten, Prof. Dr. Feridun Yenisey, Av. Arb. Turgay Bilge, Av. Arb. İhsan Berkhan, Prof. Dr. Ertan Demirkapı ve Av. Arb. Murat Demirkan gibi saygın hukukçular katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını BAU Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Gökyayla ve Ökten Hukuk Bürosu Kurucu ve Yönetici Avukatı ve Ökten Şirketler Grubu Başkanvekili Av. Emin Ökten yaptılar. Daha sonra Av. Emin Ökten, “Arabulucuk Felsefesi” ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Feridun Yenisey “Arabuluculukta Etik” konusunda bilgiler verirken, Av. Arb. Turgay Bilge “Arabuluculukta Müzakere ve Taraf Vekilliği” konusunu işledi. Av. Arb. İhsan Berkhan “Avukatlı Uzlaşı” konusunda sunum yaptı. Prof. Dr. Ertan Demirkapı “Arabuluculukta Dava Şartı” hakkında bilgi verirken, Av. Arb. Murat Demirkan “İhtiyari Arabuluculuk” konusunu işledi.

Toplantının ikinci bölümünde, serbest tartışma ve soru-cevap bölümü yapıldı. Katılımcılar, arabulucuk konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirildiler ve birbirlerine fikir alışverişinde bulundular.

Toplantının sonunda, BAU Hukuk Fakültesi ve Ökten Hukuk Bürosu arasındaki COOP işbirliğinin resmi imzaları atıldı. İşbirliği, gelecekte ortak düzenlenmesi planlanan ve öğrenci, akademisyen ve uygulayıcıların faydalanacağı arabuluculuk eğitimlerine ek olarak BAU Hukuk Fakültesi öğrencilerine mesleki staj imkanlarının sunulmasının kapısını aralıyor.

https://bau.edu.tr/haber/18219-bau-hukuk-fakultesi-ve-okten-hukuk-burosu-isbirligi